Служба автомобільних доріг
у Рівненській області

» Прес-центр » новини » Крадіжки та пошкодження засобів організації дорожнього руху – одна з причин аварійності на дорогах Рівненщини

Крадіжки та пошкодження засобів організації дорожнього руху – одна з причин аварійності на дорогах Рівненщини

Викрадені або пошкоджені внаслідок дорожньо-транспортних пригод дорожні знаки, елементи облаштування доріг, стовпчики та огорожа  інформують користувачів доріг про обмеження максимальної швидкості, напрямки повороту, кінець додаткової смуги, примикання другорядної дороги, пішохідний перехід та кілометрові покажчики.

Служба автомобільних доріг у Рівненській області закликає користувачів доріг не вчиняти актів вандалізму на автошляхах області, відповідально та бережно ставитися до державного майна, адже від наявності знаків та інших видів дорожнього обладнання залежить не лише безпека руху автомобілістів та пішоходів, а деколи навіть життя. Для прикладу, у березні поточного року, між населеними пунктами Кустин – Сергіївка Рівненського району було зірвано  знаки під’їзду до залізниці. Крім цього зафіксовано ще декілька випадків крадіжок елементів облаштування доріг. Адже, найчастіше ДТП – це не випадковість, а трагічна закономірність, уникнути яку було б цілком можливо, якщо громадяни сумлінно ставитимуться до того, що перебуває на дорозі. Відсутність того або іншого елемента засобів регулювання дорожнього руху створює аварійно-небезпечну ситуацію на дорогах, що спричиняє реальну загрозу життю водіїв транспортних засобів і пішоходів. І будь на місці знак або те ж бар’єрне огородження – лиха б могло й не відбутися.

До відома: за ст. 185, частини 1 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна (крадіжка), карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років;

Ст. 139 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів і технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів щодо їх усунення, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, забруднення дорожнього покриття, а також ряду інших моментів, тягнуть за собою відповідальність – накладення штрафу на громадян у розмірі від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж у вигляді громадських робіт на строк від тридцяти до сорока годин.

У разі виявлення фактів крадіжок та пошкоджень технічних засобів організації дорожнього руху на автомобільних дорогах області, а також сторонніх та підозрілих предметів, що можуть загрожувати безперервному та безпечному руху транспорту і функціонуванню об’єктів інфраструктури в цілому, пошкодження державного майна внаслідок дорожньо-транспортних пригод просимо невідкладно у будь-яку пору доби інформувати диспетчерську Службу автомобільних доріг за номером: (0362) 26-46-60, або для оперативного реагування повідомити поліцію за номером 102.

Лише спільними зусиллями ми зможемо забезпечити безпечний і комфортний рух автодорогами області та зберегти державне майно.

Прес-служба САД у Рівненській області