Служба автомобільних доріг
у Рівненській області

» Прес-центр » новини » На автошляхах Рівненщини активно працюють пункти габаритно – вагового контролю

На автошляхах Рівненщини активно працюють пункти габаритно – вагового контролю

Управлінням Укртрансбезпеки спільно із Службою автомобільних доріг у Рівненській області та відповідними підрозділами Національної поліції України активно здійснюються заходи з габаритно-вагового контролю за допомогою стаціонарного та пересувного комплексів на автошляхах Рівненщини.  

Вантажні автомобілі згідно Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування перевіряються на спеціальному ваговому комплексі: вантажівку зважують, визначаючи масу, наскільки вантаж перевищує встановлені норми. Дані автоматично обробляє спеціалізована комп’ютерна програма та у разі перевищення встановлених параметрів, складається відповідний акт про порушення.

За результатами роботи, з початку поточного року вже  проведено 4982 контрольних зважувань та зафіксовано 39 порушень.

Стаціонарний пункт габаритно-вагового контролю (ГВК) функціонує цілодобово на автодорозі М-06 Київ – Чоп, км 434 в с. Опарипси (кордон Рівненської та Львівської областей), а з початку березня активно розпочав роботу пересувний пункт, здійснюючи контрольні зважування вантажівок вагою понад 40 тон та навантаженням на вісь понад 11 тон, які рухаються дорогами державного значення. 

Служба автомобільних доріг у Рівненській області нагадує, що на сьогодні нормативними документами передбачено здійснення перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) – не більше 40 т. Зазначена норма не відрізняється від норм, передбачених Європейським законодавством.

Також, згідно змін до правил дорожнього руху, забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 тон або фактичною масою понад 24 тони автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Просимо всіх перевізників дотримуватися законодавства України.

Прес-служба САД у Рівненській області