Служба автомобільних доріг
у Рівненській області

» Прес-центр » новини » Пост-реліз прес-конференції керівництва Служби автомобільних доріг у Рівненській області 6 квітня 2016 року

Пост-реліз прес-конференції керівництва Служби автомобільних доріг у Рівненській області 6 квітня 2016 року

6 квітня в конференц-залі Служби автомобільних доріг у Рівненській області відбулася прес-конференція за участю керівництва Служби та представників місцевих ЗМІ, на якій розглядались питання фінансування дорожньої галузі області та плани робіт на поточний рік, а також запланований обсяг здійснення державних закупівель.

В.о. начальника Служби автомобільних доріг Микола Козачок зазначив, що Служба внесла погоджену з облдержадміністрацією пропозицію та плани робіт на розгляд Державного агентства автомобільних доріг України щодо фінансування на 254 млн. гривень. Попередньо було погоджено фінансування на 225 млн. грн., однак все ж таки його дещо зменшили. Наразі на 2016 рік на ремонти та експлуатаційне утримання автошляхів загального користування згідно скорегованого плану фінансування, затвердженого Державним агентством автомобільних доріг України, передбачається спрямувати 128492,1 тис. грн., з яких - 53600,0 тис. грн. - на поточний середній ремонт та 74892,1 тис. грн. - на роботи з експлуатаційного утримання мережі доріг, в т.ч. 52990,7 тис. грн. - для ДП «Рівненський облавтодор». Також цьогоріч буде проведено ремонт мостів в селах Городок Рівненського району та Прикладники Зарічненського району.

Звернув увагу Микола Петрович і на зміни в законодавстві щодо співфінансування ремонтів доріг спільно з органами місцевого самоврядування. Так, деякі об’єднані громади, це і Сарненський та Дубровицький райони та Радивилівщина уже сьогодні формують плани на 2017 рік, визначаючи пріоритетні напрямки робіт, включаючи ремонт доріг спільно з Службою доріг.

Сьогодні шляховики хочуть і можуть працювати, мають необхідну техніку, робочі ресурси, але все залежить насамперед від фінансування, адже потрібно виплатити заробітну плату, закупити пальне для виконання робіт, тощо.

Заступник начальника з фінансово-економічних питань Валентин Сухой повідомив, що на сьогодні вся фінансово-господарська діяльність Служби доріг заблокована рішеннями суду про стягнення заборгованості, яка виникла ще в 2012-2013 роках. Всі роботи, які проводились на той час згідно постанов КМУ, перевірені Держфінінспекцією. Тому в цьому році з спеціального фонду державного бюджету за рахунок кредитних коштів згідно переліку, затвердженого Постановою КМУ від 30.09.2015 р. №805, планується направити на погашення заборгованості 15680,7 тис. грн. Це питання на даний час вирішується Державним агентством автомобільних доріг України.

В.о. начальника Служби звернув увагу на проблему санітарного стану придорожніх смуг автомобільних доріг, автобусних зупинок та майданчиків для відпочинку учасників дорожнього руху та випадки пошкодження або знищення елементів облаштування автошляхів. Основними причинами цього є низький рівень культури наших громадян, а також недостатньо ефективні законодавчі механізми протидії правопорушенням у цій сфері. Що ж стосується проблеми утилізації сміття, то в повсякденному житті сьогодні це вирішується дуже легко – шляхом викидання в придорожню смугу. Тому щоб привести до належного стану смуги відводу доріг, відновити пошкоджені технічні засоби регулювання дорожнього руху, шляховики спрямовують на це кошти, які можна було б використати на покращення стану доріг, проведення додаткових ремонтів, тощо.

Тож Микола Петрович звернувся до голів та депутатів міських, селищних, сільських рад з проханням проводити на місцях роз’яснювальну роботу, а також інформувати населення про місця розташування організованих сміттєзвалищ, облаштовувати додатковими смітниками та урнами місця громадського користування.

Проблемним сьогодні є питання освітлення доріг, на сьогодні воно відключене. Звичайно, дуже добре коли наші дороги освітлюються, зручно та безпечно для пішоходів та дітей, які йдуть до школи, зменшується й кількість дорожньо-транспортних пригод. Однак і Служба автодоріг не своєчасно отримує кошти, а на тривалі поступки не погоджуються місцеві надавачі послуг. Тому, із-за заборгованості, освітлення відключено. Щомісяця Служба сплачує за спожиті енергоносії близько 500 тис. гривень. Але найближчим часом все налагодиться, як тільки надійдуть кошти, освітлення буде відновлено.

Не менш важливим аспектом на сьогодні є руйнування доріг великоваговими транспортними засобами. Згідно Постанови кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 869 заборонено рух для транспортних засобів фактичною масою понад 40 тонн, або більше 11 тонн на вісь (для контейнеровозів - понад 46 т) на автомобільних дорогах загального користування при перевезенні подільних вантажів. Також діє обмеження на рух автомобільними дорогами загального користування місцевого значення для вантажівок фактичною масою понад 24 тонни, що здатні витримувати не більше 7 тонн на вісь, чого немає в жодній іншій країні світу. В результаті з’являється колійність, дороги руйнується. Яскравим прикладом цього є автомобільна дорога державного значення Київ – Чоп, яка була капітально відремонтована та приведена до відповідних норм та стандартів. Тому сьогодні необхідно терміново на державному рівні відновлювати габаритно-ваговий контроль.

Про вже проведені процедури державних закупівель робіт та послуг та ті, які мають відбутися найближчим часом, розповів заступник начальника Служби автодоріг Микола Яворський.

Так, 1 квітня в режимі on-line відбулося розкриття пропозицій конкурсних торгів на закупівлю послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Рівненської області (ліквідація ямковості асфальтобетонного покриття струменевим методом із застосуванням бітумних емульсій) – 959,8 км.

Цього ж дня відбулась така ж процедура на закупівлю послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Рівне – Тайкури – Оженин на ділянці км 10+500 – км 13+100 протяжність 2,6 км.

Переможці будуть визначені на протязі 20 робочих днів після перевірки технічної частини пропозицій і, відповідно, планується заключити договори орієнтовно в період з 10.05 до 26.05.2016 р.

Незабаром відбудеться розкриття ще кількох пропозицій конкурсних торгів. Так 11 квітня – на закупівлю послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече на ділянці км 213+300 – км 213+700 протяжністю 0,4 км та 27 квітня – на закупівлю послуг з поточного середнього ремонту автодороги М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече  ділянках км 216+500 – км 225+500 – 9 км, км 229+400 – км 236+000 – 6,6 км та поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-05 Городище – Рівне – Старокостянтинів км 204+500 – км 208+792 – 4,3 км.

Всі процедури та механізм розкриття пропозицій проходитимуть в режимі on-line на офіційному веб-сайті Служби автомобільних доріг у Рівненській області.

Наприкінці зустрічі Микола Козачок запевнив у відкритості та прозорості роботи шляховиків та подякував усім присутнім представникам місцевих ЗМІ за участь у прес-конференції. Інформація про наступну зустріч та щодо діяльності Служби автодоріг буде розміщена на офіційному веб-сайті.