Служба автомобільних доріг
у Рівненській області

» Прес-центр » новини » Спростування матеріалу, розміщеного 18.05.18 р. на веб-ресурсі «ВСЕ»

Спростування матеріалу, розміщеного 18.05.18 р. на веб-ресурсі «ВСЕ»

17.05.2018 року відбувся аукціон по відкритим торгам на закупівлю робіт з капітального ремонту автомобільної дороги  Устилуг – Луцьк – Рівне на ділянці км 150+500 – км 156+700, оголошеного Службою автомобільних доріг у Рівненській області. Під час одного з раундів аукціону одним із учасників була допущена технічна помилка, яка призвела до спотворення результатів торгів.

Незважаючи на визнання громадською ініціативою "За чесний тендер" допущеної помилки під час проведення аукціону (публікація статті від 17.05.18р.), увагу читача акцентовано чомусь не на можливих результатах аукціону з помилками, а на тендерному забезпеченні одного з учасників торгів.

Крім цього, 18.05.18р. інтернет-сайтом «ВСЕ» з посиланням на громадську ініціативу "За чесний тендер" додатково була опублікована стаття із наведенням в ній спотворених (невірних) трактувань Закону щодо «"неустойки" за свою помилку» (Цитата зі статті), які вводять в оману читачів.

Переглянути можна за посиланням http://vse.rv.ua/article/skandalnij-remont-dorogi-rivne-luck-na-tenderi-sluzba-avtomobilnih-dorig-probacila-firmi-pomilku-300-miljoniv-griven.html

Враховуючи викладене, Служба вважає за необхідне довести до читачів ресурсу наступну інформацію.

Повідомляємо, що гарантійний випадок може настати для переможця торгів, якого за результатами аукціону визначає замовник та приймає рішення про намір укласти договір, згідно п.6 ст. 28 Закону, та який, в подальшому, не виконав відповідних вимог, передбачених п. 3 ст. 24 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Так,  п. 3 ст. 24 ЗУ «Про публічні закупівлі» визначений вичерпний перелік випадків  для зарахування тендерного забезпечення в бюджет та неповернення його учаснику:

- відкликання тендерної пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються чинними;

- непідписання учасником, який став переможцем процедури торгів, договору про закупівлю;

- ненадання переможцем у строк, визначений в абзаці другому частини третьої статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону;

- ненадання переможцем процедури торгів забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією.

Враховуючи, що допущена учасником технічна помилка фактично спотворює результати аукціону та призвела до неправильного відбору економічно вигідної пропозиції (так як автоматична система «Прозорро» не враховує такого можливого розвитку подій стосовно перекручення результатів торгів), замовником для недопущення витрат із бюджету в даній ситуації прийнято єдине  можливе рішення (підстави якого передбачені п.1 ст.31 ЗУ «Про публічні закупівлі») -  відміна торгів.

Тому виникають питання:

- То для чого автору статті забігати на декілька кроків вперед, роздумуючи над тим, що могло бути, якби були прийняті інші рішення замовником?

- Чи громадську ініціативу влаштовує такий «чесний тендер», який відбувся із спотворенням результатів?

Служба автодоріг завжди керується принципами конкурентного відбору переможця відкритих торгів, проведеного аукціону без помилок в конкурентній сфері та з найнижчою ціною, яка є дійсно економічно вигідною та приводить до реальної економії коштів платників податків. В Службі теж працюють платники податків, які не зацікавлені в розтраті державних коштів через ігри та домисли громадських організацій, так званих борців за «чесний тендер».

Виникає ще одне питання:

- То що саме порушила Служба, яку норму закону?

І чи не повинні дати по рукам такій громадській ініціативі, яка спонукає або укласти договір на неіснуючу суму, тобто помилку або без торгу віддати об’єкт іншому учаснику, (явно не найбільш економічно вигідна пропозиція), чи не так?

Таки дійсно правоохоронці мають шанс відкрити чергове провадження і теж вступити в процес перерозподілу наших податків...  та зробити усе, щоб нарешті Закон працював, а ті, хто ним зловживає, були покарані.